Novinky - Újdonságok

          • Kárpát-medencei Tájak Viadala

            Kárpát-medencei Tájak Viadala – Királyszállás 2019.szeptember 10-14

             

            A tavalyi év végén érkezett az iskolánkba egy érdekes felhívás. A Kárpát – medencei Tájak Viadalának szervezősége kiválasztotta a Vámbéry Ármin Gimnáziumot, hogy képviselje a Felvidéket.

            A rendezvény egy új keletű dolog, aminek segítségével lehetőséget teremtenek az ismerkedésre a kisebbségben élő magyarok és az anyaországi fiatalok számára. Összesen 6 iskolából hívtak 10- 10 diákot 2 kísérővel. Szegedről, Szabadkáról, Lendváról, Nagyváradról, Beregszászról és tőlünk.

            Legjobban talán egy teljesen ingyenes táborként tudnám jellemezni. Megtűzdelve kulturális programokkal, egy kis sporttal és gasztronómiával.

            A rendezvény helyszínére érve, rögtön tapasztaltuk, hogy nincs térerő. Talán ez lett a fő oka annak, hogy annyi barátság szövődött.

            Kaptunk egy csapatpólót, amit a legtöbb kollektív programon viseltünk. Minden iskola egyentrikóján rajta volt a saját neve, illetve honnan érkezett. Mi a frappáns szóviccel alapuló VÁGod? nevet viseltük. Köszönet érte Földes tanár úrnak.

            Első feladatként minden csapatnak kellett készítenie egy zászlót. Olyat, ami tükrözi azt, honnan vagyunk és emellett még az egyéniségünket is. Ennek bemutatása az egyik este fénypontja volt.

            Napközben voltunk túrázni, hajókázni, megnéztük a balatonfüredi Jókai villát. Egyszer főztünk egy sertéstokánynak induló nagyon finom gulyást is.

            A szabadkai lakótársainkkal különös ismeretséget kötöttünk. Elszúrtuk egymás elől a házkulcsot a legabszurdabb helyekre. Bátran kijelenthetem, hogy a kulcs elásása a ház mellett, magasan felülmúlta az Ők ide-oda akasztgatási ötletüket.

            Az egész rendezvényt lezárásaként volt egy kiértékelés, majd azt követően pedig kezdetét vette a buli. Másnap nehéz szívvel búcsúzkodtunk. Bízom benne, hogy a kialakult barátságok megmaradnak, és nem hagyjuk feledésbe veszni azt a pár együtt eltöltött napot.

        • Kárpát-medencei Tájak Viadala
        • Futsal torna
          • Futsal torna

            Gimnáziumunk diákjai futsal tornán vettek részt a Középfokú Sportiskola rendezésében az Európai sporthét keretén belül. Két csoportban zajlottak a mérkőzések, amit meg is nyertünk, legyőzve a sportiskolát és a magángimnáziumot. Az elődöntőben szintén a csapatunk győzedelmeskedett a Vidékfejlesztési Középiskola ellen, így máris a döntőben találtuk magunkat. Itt már nem sikerült a győzelem, a Középfokú Sportiskola mögött a második helyen végzett csapatunk. És akik kiharcolták ezt a szép eredményt: Tóth Kristóf, László Konrád, Vass Máté, Csörgő Levente, Csörgő Zoltán, Bénes Krisztián, Ollári Zsombor, Cséfalvay Ábel, Csánó Norbert, Pongrácz Ákos, Mezei Ádám, Csirik Dávid

          • Máltai kirándulás

            2019. szeptember 7-én eljött a várva várt nap, máltai utunk első napja. Ez volt az első olyan kirándulás, amelyen a barátainkkal vettünk részt, szülők és szigorú szabályok nélkül. Természetesen mindannyian izgatottan érkeztünk az indulás helyszínére. A repülőnk Bécsből indult, szerencsére az

            utazás során minden jól zajlott. A máltai reptéren a nyelviskolánk küldöttei fogadtak minket. Elszállítottak bennünket a családokhoz, akiknél a következő 7 napot töltöttük. Ezután körbevezettek minket a környéken. Nagyon frekventált helyen szállásoltak el bennünket, az iskola és a tengerpart is 15-20 percnyi sétára volt. Este a csoportvezetőnk, Krisztina kikísért minket a városba, így a szórakozás sem maradt el.

            Rengeteg gyönyörű helyen jártunk: Comino (a kék lagúna), Valletta (a főváros), Golden Bay, illetve egy dzsipes szafarin is részt vettünk, amely életre szóló élmény volt. A nyelviskolában minden nap 9:00-tól 13:00-ig voltunk. Az iskola egy gyönyörű, modern épületben volt, hatalmas interaktív táblák és fiatal, motivált tanárok segítettek minket a tanulásban. A hét utolsó napján  bizonyítványt is kaptunk a tanulmányi eredményeinkről.

            Málta  csodálatos élmény volt mindannyiunk számára, és reméljük, a jövőben még lesz lehetőségünk újra átélni  a máltai hangulatot.

        • Máltai kirándulás
        • GIMIS KARÁCSONY
          • GIMIS KARÁCSONY

            Do galérie GIMIS KARÁCSONY boli pridané fotografie.

          • A Szabadságharc 170 elnevezésű verseny Kárpát-medencei döntője

            A Szabadságharc 170 elnevezésű verseny Kárpát-medencei döntőjében Zalaegerszegen 2019. október 5-6-án Poloma Máté Pál III. B osztályos tanuló képviselte iskolánkat, ahol az előkelő 1. helyet szerezte meg. felkészítő tanára: Soóky Ágota.

        • A Szabadságharc 170 elnevezésű verseny Kárpát-medencei döntője
        • Tanévnyitó 2019/2020
          • Tanévnyitó 2019/2020

          • Szent István napi koszorúzás 2019

        •  Szent István napi koszorúzás 2019
        • Országos szinten képviseltek minket a lányok
          • Országos szinten képviseltek minket a lányok

            Az országos döntő Szereden került megrendezezésre. Sikerült bejutni a legjobb négy közé, de sajnos a bronzéremért való küzdelemmben alul maradtuk, így a negyedik helyet sikerült megszerezni. Zsákovics Sára Erika elnyerte a „gólkirályi„ címet.

          • Florball országos döntő

            Florballban is jeleskedtek lány tanulóink, veretlenül szerezték meg a kerületi első helyet, mellyel kiérdemelték az országos versenyen való részvételt. Az országos döntőn a 7. helyen végeztek.

            Csapat tagjai: Kovács Vanesa, Somogyi Renáta, Dohorák Eszter, Koszorús Csenge Sára, Varga Csilla, Horony Zsófia, Závoczki Kittii, Aranyosi Viktória, Kiss Angelika

        • Florball országos döntő
        • Diákpolgármester-választás
          • Diákpolgármester-választás

            November 29-től iskolánk diákja, Nagy Péter Dunaszerdahely diákpolgármestere.

            Gratulálunk! :)

          • XXIV. Szülői bál

            Értesítjük az érdeklődőket, hogy 2018. november 17-én ismét (24. alkalommal) megrendezésre kerül a hagyományos szülői bál, melynek helyszíne - idén is - a Vámbéry Ármin Gimnázium épülete.A jegy ára ebben az évben is 17 euró, az összeg tartalmazza a bál költségeit, fogadó italt és aperitifet, 2 vacsorát, üdítőt, bort, kávét és süteményt. A zenét a Rió együttes (Laci és Shopa) szolgáltatja.Mindenkit szeretettel várunk! :)

        • XXIV. Szülői bál
        • Összmagyar Nemzeti Diákbajnokság
          • Összmagyar Nemzeti Diákbajnokság

            Az Összmagyar Nemzeti Diákbajnokság felvidéki döntőjében Komáromban diákjaink ezúttal is kiváló eredményeket értek el. Asztaliteniszben: felvidéki bajnok Balogh Balázs, Novotná Karina a 3. helyen, Bögi Ágnes4. helyen végzett.
            Sakkban szintén bajnok Varga Veronika.
            Gratulálunk! 🙂

          • Mezei futás 2018 - kerületi forduló

            Pőstyényben került megrendezésre a mezei futóverseny kerületi döntője. Agh Rebeca a 4. helyet, Karácsony Eszter6. helyet szerezte meg, Zsákovics Sára pedig a középmezőnyben végzett. Csoportként lányaink kerületi harmadikok lettek. Felkészítő tanár: Straka Mária.

            Gratulálunk! 🙂

        • Mezei futás 2018 - kerületi forduló
        • Felvételi 2018/19 - 2. forduló
          • Felvételi 2018/19 - 2. forduló

            Értesítjük az érdeklődőket, hogy 2018. június 19-én (kedden) iskolánkban megtartjuk a 2018/19-es tanév felvételijének 2. fordulóját. Jelentkezési ívek igényelhetők az iskola titkárságán vagy letölthetők ITT. A jelentkezési íveket 2018. június 18-ig kérjük beküldeni az iskola címére. (Leadhatók az iskola titkárságán is.)
            A felvételi kritériumai megegyeznek az 1. forduló kritériumaival, a kezdés időpontja 8:15, a felvételi tantárgyak sorrendje: szlovák nyelv, matematika, magyar nyelv.
            Minden felvételizőnek sok sikert kívánunk! smiley

          • Bridge - pályázat

            Az angol nyelvet népszerűsítő Bridge folyóirat által kiírt pályázaton Csölle Kristóf 2. helyezést ért el.

            Gratulálunk! 

        • Bridge - pályázat
        • Simonyi Zsigmond Helyesírási Verseny - országos forduló
          • Simonyi Zsigmond Helyesírási Verseny - országos forduló

            A Simonyi Zsigmond Helyesírási Verseny országos fordulójában Izsák Enna 3. helyezést ért el, és ezzel továbbjutott a Kárpát-medencei döntőbe, Budapestre.
            Felkészítő tanár: Tóth Ildikó.

            Gratulálunk!

          • 50. Irinyi János Országos Középiskolai Kémiaverseny

            Az 50. Irinyi János Országos Középiskolai Kémiaverseny szlovákiai fordulóján diákjaink nagyszerű eredményt értek el: Szalai Péter az 1. helyet, Jókai Leila2. helyet, Poloma Pál Máté és Németh Viktória3. helyet szerezte meg. A versenyen Simon Patrik4., Bódis András6. helyen végzett. Felkészítő tanáraik: Egri Péter, Fóthy Zsolt és Karácsony Magdolna. Szalai Péter, Jókai Leila, ill. Poloma Pál Máté továbbjutott Szegedre, a verseny országos fordulójára.
            Gratulálunk!

        • 50. Irinyi János Országos Középiskolai Kémiaverseny
        • Aszatalitenisz - kerületi forduló
          • Aszatalitenisz - kerületi forduló

            A kerületi asztalitenisz versenyen a gimnázium fiúcsapata 2. helyezést, a lányok pedig 4. helyezést értek el.
            A csapatok tagjai: Bögi Ágnes, Németh Zsófia, Novotná Karina - Balogh Balázs, Hajzuk Gergely, Németh Ákos.
            Felkészítő tanárok: Mancal Attila, Pintér Judit, Straka Mária.
            Gratulálunk!

          • Tompa Mihály Vers- és Prózamondó Verseny - országos elődöntő

            A Tompa Mihály Vers- és Prózamondó Verseny országos elődöntőjén iskolánk 7 diákja vett részt, akik közül 4 tanuló továbbjutott, így a verseny országos döntőjében, Rimaszombatban is megmutathatja majd tehetségét.
            Aranysávos minősítést értek el: Karácsony Laura - 2. hely, Horváth Balázs - 3. hely, Rigó Terézia - 3. hely, Patócs Natasa Erzsébet - 3. hely. Ezüstsávos minősítést ért el: Gaál Alexandra, Vass Máté és Fodor Dóra. A felkészítő tanárok: Földes József, Soóky Ágota, Csicsay Bernadett, Kiss Helga, Kiss Ágota, Szabó Mária.
            Gratulálunk!

        • Tompa Mihály Vers- és Prózamondó Verseny - országos elődöntő
        • Floorball - járási forduló
          • Floorball - járási forduló

            A középiskolás lányok és fiúk csapata is részt vett a járási floorball versenyen, melyen a lányok az 1. helyen, a fiúk pedig a 2. helyen végeztek. A lányok ezzel továbbjutottak, és képviselhetik iskolánkat a kerületi versenyen.
            A fiúk csapata: Nagy András, Cséfalvay Ábel, Ollári József, Nagy Péter, Hajzuk Gergely, Tóth Ákos Mátyás, Csörgő Levente, Csörgő Zoltán, Vida Dávid, Varga Sándor. Felkészítő tanár: Mancal Attila.
            A lányok csapata: Dohorák Eszter, Gráfel Boglárka, Horony Zsófia, Karácsony Eszter, Kiss Angelika, Koszorús Csenge, Koszorús Rebeka, Somogyi Renáta, Szabó Margaréta, Tóth Anna, Szűcs Rebeka, Varga Csilla. Felkészítő tanár: Pintér Judit és Straka Mária.

    • Kontakty

      • Gymnázium Ármina Vámbéryho s VJM - Vámbéry Ármin Gimnázium
      • 421908201989

        031-59129-00 - központ - sekretariát
        -11 - porta - vrátnica
        -12 - könyvelési részleg - úsek účtovníctva
        -17 - igazgatóhelyettes - zástupca riaditeľa
        -26 - személyzeti részleg - mzdové oddelenie
        -29 - gazdasági felelős - ekonómka
        -77 - igazgató - riaditeľ
        031-552-2586 - iskolakonyha
      • Nám. sv. Štefana 1190/4
        929 36 Dunajská Streda
        Slovakia
      • https://www.facebook.com/vamberygimi
  • Fotogaléria

    • zatiaľ žiadne údaje