• Micro:bit kalandok

A BBC micro:bit egy kisméretű, programozható panel, beépített szenzorokkal (iránytű, gyorsulásmérő, fényérzékelő), LED-mátrix kijelzővel, ki/bemeneti csatlakozókkal, Bluetooth technológiával.

A berendezéseket februárban tudtuk megvásárolni, hála az ENTER projektnek. Online órákon kezdtük, majd az iskolában is nagyobb akadályok nélkül sikerült villogtatni, csipogtatni a dolgocskát.

• PYTHON CUP

PYTHON CUP programozási versenybe idén 199 diák kapcsolódott be az egész országból. Gyorsan, pontosan és főleg okosan kellett dolgozni.

Vég David (II.A) a 9. legjobb eredmenyt erte el, Cserge Ádám (IV.A) a 12. legjobb, Farkas Mate (II.A) eredményes megoldó lett. Őszintén gratulálok, büszke vagyok rátok,

• PYTHON CUP

• Gymnázium Ármina Vámbéryho s VJM - Vámbéry Ármin Gimnázium